INFORMACJA

Na podstawie POLECENIA WOJEWODY PODKARPACKIEGO

z dnia 24 marca 2020 r., /podstawa prawna: art. 11 ust.1 Ustawy
z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 poz. 374)/,

od 26 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 r. następuje czasowe zawieszenie działalności
Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzostku.

Szanowni Państwo,

Na podstawie komunikatu PFRON oraz Polecenia Wojewody Podkarpackiego
od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.
nie będą prowadzone zajęcia dla Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej


Jest to decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań, może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, może zagrozić zdrowiu obywateli, dlatego na podstawie tzw. specustawy podejmowane są środki i działania zapobiegawcze na obszarze całej Polski.

Jak podają stosowne komunikaty: mając na względzie zdrowie osób niepełnosprawnych, zrozumiałym będzie zawieszenie zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podejmuje szereg działań, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród osób niepełnosprawnych. Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, należy na bieżąco monitorować rozwój sytuacji w mediach.

Należy pamiętać o:

bezpieczeństwie w domu,
- tym, że przerwa w funkcjonowaniu WTZ nie powinna oznaczać dni wolnych od aktywności psychofizycznej w domu, pod nadzorem Rodziców czy Opiekunów;
- odpowiedzialności za siebie i za innych,
- odpowiedzialnym wykorzystaniu czasu zawieszenia zajęć w WTZ.

Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem?

  • należy:
    - często myć ręce przy użyciu mydła i wody, stosować zasady higieny i estetyki,
    - przy kasłaniu i kichaniu zakrywać usta i nos,
    - zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają,
    - unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, centra handlowe);

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Wigilia Świat Bożego Narodzenia – inaczej wieczerza wigilijna jest dniem poprzedzającym Boże Narodzenie. W dniu 13.12.2019 r. odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Spotkanie rozpoczęła modlitwa oraz czytanie Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Po zakończonej modlitwie przystąpiliśmy do spożywania wieczerzy wigilijnej przygotowanej wspólnie przez pracownie gospodarstwa domowego obu placówek. Następnie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem a świąteczny nastrój nie opuszczał nas do końca dnia.

wigilia2019

wigilia20191

W dniu 04.12.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszych Warsztatach Świętego Mikołaja. Wszyscy zostaliśmy obdarowani wspaniałymi prezentami co świadczyło o tym, że byliśmy grzeczni przez cały rok.

swmikolaj2

swmikolaj1

W dniach 20-21.11.2019 r. uczestnicy WTZ brali udział w andrzejkach. W dniu 20.11.2019 r. zostaliśmy zaproszeni do Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie bawiliśmy się w rytmach muzyki z lat 70-tych i 80-tych. Natomiast w dniu 21.11.2019 r. wybraliśmy się na zabawę andrzejkową do restauracji „Dwa Serca” w Krośnie, gdzie wraz z uczestnikami z innych warsztatów świetnie się bawiliśmy. Były wróżby, pyszne jedzenie, dobra muzyka i świetna zabawa, a znakomity nastrój nie opuszczał nas do końca dnia.

andrzejki1

andrzejki2

andrzejki3