W dniu 01.12.2016r. odbyła się wycieczka do Krosna, w której udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzostku wraz z instruktorami. 

W pierwszej kolejności udaliśmy się do kina „Sokół” na film pt. „Vaiana: Skarb oceanu”. Następnie pojechaliśmy na obiad do restauracji „Elwit”. 

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, które składa się z dwóch obiektów: budynku głównego przy ul. Blich 2 oraz z piwnic znajdujących się na Rynku. Wzięliśmy udział w widowiskowej produkcji szkła. Każdy z uczestników wycieczki mógł również spróbować swoich sił i samodzielnie wykonać szklaną pieczęć huty szkła. W dalszej części wycieczki przewodnik zapoznał nas z warsztatami malowania na szkle, grawerowania, produkcji witraży oraz z produkcją szklanych figurek metodą palnikową. W końcowej części zwiedzania udaliśmy się do piwnic, w których mogliśmy podziwiać ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki wykonanych przez wybitnych artystów związanych z miastem Krosnem. Na końcu zwiedzania Centrum zakupiliśmy szklane pamiątki. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych do domów wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, a dobry humor nie opuszczał nas do końca dnia.

miniaturaszklo

GALERIA